Porozumienie w MPK

porozumienie w mpkW dniu dzisiejszym organizacje związkowe oraz zarząd MPK uzgodniły porozumienie na mocy którego nie będzie zwolnień pracowników w związku z likwidacją zajezdni Dąbie i Grabiszyńska. Związki zawodowe umożliwią natomiast wprowadzenie zmian w spółce, które poprawią organizację pracy.


W następstwie zmiany systemu płac w spółce nie zmniejszą się wynagrodzenia miesięczne pracowników MPK, w porozumieniu są też punkty dotyczące zabezpieczenia przez właściciela środków na rozbudowę obiektów spółki oraz na budowę nowej zajezdni autobusowej. W związku z tym pod porozumieniem podpisze się również przedstawiciel miasta.


Do porozumienia nie trafiły zaproponowane wczoraj przez prezesa spółki dodatkowe punkty, mówiące o współpracy związków i zarządu w zakresie poprawy jakości obsługi klienta i usługi przewozowej. Zgodnie z deklaracją strony mają powrócić do rozmów na te tematy.

Prezes Smyk podkreślił, że zgodził się jedynie na przesunięcie tych rozmów w czasie. Spółka zmieniając się, musi zadbać o poczucie bezpieczeństwa pracowników, ale przede wszystkim skupić się na tym, co na tych zmianach zyskają jej klienci – pasażerowie.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup