Obchody Dnia Europy we Wrocławiu

dzień Europy9 maja 2014r., w piątek, Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego zaprasza w godzinach 11.00-16.00 do Parku Staromiejskiego na obchody Dnia Europy – zostanie w nim zorganizowane Miasteczko Europejskie.

Dzień Europy jest obchodzony jako rocznica wygłoszenia deklaracji Roberta Schumana, która dała początek integracji europejskiej.

Obchody Dnia Europy w 2014r. upływają pod znakiem dwóch istotnych dla Polski i Europy wydarzeń – 10 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Atrakcje dla odwiedzających

W programie obchodów na mieszkańców Wrocławia i gości zaplanowano występny artystyczne, gry i zabawy edukacyjne, a także liczne niespodzianki.

Będzie można wziąć udział w grze miejskiej, która przybliży nam kulturę krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Organizatorzy zapraszają też na przejażdżkę europejskim tramwajem, w którym uczestnicy programu Erasmus będą opowiadali mieszkańcom Wrocławia o kulturze swoich krajó1).

W namiocie Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego będzie można uzyskać wszelkie informacje dotyczące wyborów odbywających się 25 maja.

Gość specjalny

Gościem specjalnym imprezy będzie Hans Mund, który jest organizatorem społecznej inicjatywy Rock the Union. Będzie on rozmawiał z wrocławianami o wyborach do Parlamentu Europejskiego, o tym co chcieliby zmienić w funkcjonowaniu Unii Europejskiej, a także jak działa interaktywna aplikacja do głosowania i jak oddać głos podczas wyborów.

O godzinie 14.00 w Domu Europy odbędzie się debata: „Kogo obchodzi Europa”, podczas której Hans Mund opowie więcej o swojej inicjatywie i o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup