Dopłaty do kolonii we Wrocławiu

dotacje na koloniePodczas tegorocznych wakacji, na kolonie wspierane finansowo przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu, wyjedzie kilka tysięcy dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska. Jest to szansa dla młodych ludzi, aby odpocząć w otoczeniu czystego powietrza i wody.

- Na dotowane kolonie wyjadą dzieci z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy, Polkowic, Szczawna-Zdroju i Nowej Rudy – mówi Marek Mielczarek, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu. – To miejscowości, w których występują przekroczenia standardów jakości środowiska – dodaje. Kolonie są zarówno okazją do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, jak i szansą na udział w konkursach ekologiczno-sportowych, quizach i zajęciach związanych z promocją zdrowego trybu życia, a także dotyczących ochrony środowiska.

Na 14-dniowy wyjazd dzieci przedszkolnych oraz dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych do lat 16, można uzyskać dofinansowanie w wysokości 140 zł na osobę. Wsparcie przeznaczone jest na kolonie, obozy wędrowne, wypoczynkowe i szkoleniowe.

Organizatorzy wakacyjnych wyjazdów uprawnieni do złożenia wniosku do WFOŚiGW we Wrocławiu muszą spełniać warunki określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21.01.1997 r. dotyczącego wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Wnioski organizatorów o przyznanie dotacji należy złożyć do Funduszu we Wrocławiu lub jego oddziałów w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu w terminie do 15.06.2014 r.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.wfosigw.wroclaw.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup