Ratując pszczoły, ratujesz świat

pszczoły wystawaOd 10 czerwca, w Galerii Dominikańskiej będzie miała miejsce "pszczela" wystawa: „Ratując pszczoły, ratujesz świat!”.

Do 18 czerwca na terenie galerii będą organizowane warsztaty oraz pokazy tematyczne, w których bedzie można wziąć udział, a także zakupic produkty pszczelarskie na kiermaszu.

„Ratując pszczoły, ratujesz świat!” to wystawa edukacyjna, odkrywająca rąbki niezwykłego świata pracowitych owadów, jakimi są pszczoły.

Osoby odwiedzajace będą mogły zgłębić wiedzę np. na temat zagrożenia dla gatunku, zapoznać się z technologią produkcji miodu, poznać gamę produktów pszczelich, takie jak: pyłek, propolis, wosk.

Zaaranżowane zostaną specjalne wysepki tematyczne celem prezentacji rodzajów uli, gatunków miodu oraz tego w jaki sposób przebiega ich produkcja.

Miejscem wystawy będzie pasaż na poziomie -1, a trwać będzie ona od 10 do 18 czerwca. Dodatkowo od 12 do 15 czerwca odbędzie się kiermasz artykułów powiązanych z miodem.

Atrakcje dla dzieci

Weekend 13-15 czerwca (godz.13.00-18.00) będzie obfitował w warsztaty i prezentacje skierowane do dzieci. Podczas nich będzie można podejrzeć życie pszczół w specjalnej ramce prezentacyjnej, pooddychać zdrowotnym powietrzem z wnętrza ula oraz posmakować miodu bezpośrednio z miodarki.

Dodatkową atrakcją przewidzianą z myślą o dzieciach na poziomie -1 będzie m.in.: „pszczela przebieralnia”, gdzie najmłodsi będą mieli wyjątkową okazję przebrać się za pszczółki. Będzie teź możliwość uczestniczenia w warsztatach plastycznych z produkcji woskowych świec oraz grach i zabawach, w tym układaniu mega puzzli i malowaniu buziek.

Akcja jest objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup