Aktualności we wrocławskim ZOO

zoo aktualności

We wrocławskim ZOO z każdym tygodniem pojawia się więcej nowości. Zapraszamy do zapoznania się z ostatnimi informacjami.

 

Powiększenie stada lemurów

Spośród zwierząt wrocławskiego zoo, najwięcej młodych przybywa wśród lemurów. Do stada dołączył jeden lemur alaotrański i myszaty, trzy rude wari, cztery katta i najwięcej, bo pięć w grupie wari czarno-białych. Ciekawostką jest, że matkami tych ostatnich zostały dwie samice – najmłodsza i najstarsza. Tammy, która ma 21 lat, nie opiekuje się potomstwem, dlatego młodymi lemurami zajmuje się Kierownik Sekcji Małych Ssaków – Andrzej Miozga. Natomiast najmłodsza samica radzi sobie doskonale w roli matki.     


Trening z kotikiem Nelsonem

Nelson - najstarszy samiec z stadzie kotików afrykańskich jest pod opieką trenerów. Ma siedem lat i waży 110 kg. W grupie pokazowej pojawi się kilkanaście osobników. W Afrykarium basen ma 3,5 mln litrów wody, zatem warunki do przygotowywania pokazów są doskonałe. Treningi w wodzie z kotikami są prowadzone dzięki wparciu firmy Konfexim - właściciela marki Eques, która wyposażyła pracowników zoo w skafandry do nurkowania.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup