Instalacja linii produkcyjnej w Browarze 100 Mostów

browar stu mostówW ubiegłym tygodniu na teren budowy Browaru Stu Mostów przyjechało 6 tirów z kompletną linią produkcyjną do warzenia piwa.

Przywieziono dwunaczyniową warzelnię, tanki fermentacyjno – leżakowe oraz wszelkie niezbędne akcesoria.

Technologia przygotowana została przez niemiecką firmę BrauKon, której wyroby wykorzystywane są przez najlepszych piwowarów – rzemieślników na całym świecie.

Instalacja sprzętu będzie trwała ok. 3 tygodnie, potem nastąpią dwa tygodnie testów, pierwszych warzeń oraz nastąpi sprawdzenie zamontowanej linii.

 

Według planów już pod koniec lata zacznie się warzenie prawdziwie wrocławskich piw.

Będą one produkowane z najwyższej jakości surowców, czas warzenia będzie powolny, nie będą stosowane żadne metody skracające proces przygotowania piwa.

-  Dołączamy do trendu, który można obserwować już globalnie – mówi z zapałem Grzegorz Ziemian. - To piwna rewolucja. Chodzi o odkrywanie i poznawanie trunku. Autentyczne warzenie, naturalne składniki i kontrola nad każdym etapem produkcji, co daje zaskakujące efekty. Chcemy nie tylko dać ludziom najsmaczniejsze piwo, ale też powiedzieć im, że wolniej znaczy lepiej. Wystarczy przystanąć na chwilę, by zobaczyć, zrozumieć i poczuć więcej. Mamy nadzieję, że nasze piwo będzie tego idealną metaforą, bo zyskuje, gdy poświęcimy mu odpowiedni czas i uwagę.

- Stawiamy browar nowoczesny i otwarty, będzie można w nim nie tylko napić się piwa, ale zobaczyć produkcję i usłyszeć od naszych piwowarów, czym różni się produkcja rzemieślnicza od przemysłowej – zapowiada Arletta Ziemian. -  Świetni wrocławscy architekci i designerzy pracują na tym, by był piękny, by można było zaprosić znajomych, rodzinę, ludzi, którzy jeszcze o rewolucji piwnej nie słyszeli.

Na otwarcie browaru, które jest planowane na jesieni piwowarzy przygotują w Browarze Stu Mostów 6 rodzajów własnego trunku, zarówno z gatunków klasycznych, jak i tych opartych na kreatywnych, autorskich pomysłach.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup