Sportowe miejsca we Wrocławiu

sport wrocławDrogi Czytelniku, jeśli należysz do osób, które czują się bardziej zmęczone leżakowaniem niż jazdą na rowerze, to z pewnością znajdziesz tu coś, co może Cię zainteresować. Oto, zwłaszcza dla tych wrocławian, którzy nawet w wolnym czasie nie lubią się nudzić, prezentujemy dość obszerną listę miejsc związanych z aktywnym wypoczynkiem.

 

1.    Wypożyczalnie rowerów

Na początku musimy zdecydować, która z dwóch głównych opcji będzie dla nas lepsza. Od 2011 roku na terenie miasta funkcjonuje bowiem Wrocławski Rower Miejski. Aby skorzystać z tej atrakcji wystarczy zarejestrować się w systemie Nextbike – pierwsze 20 minut jazdy jest bezpłatne. Jest to opcja polecana szczególnie dla mieszkańców Wrocławia – zwłaszcza dla tych, którym zależy na szybkim przemieszczaniu się po mieście.

Natomiast dla turystów oraz na dłuższe wycieczki rekreacyjne lepszym rozwiązaniem może okazać się wypożyczenie roweru z jednego z komercyjnych punktów – a tych we Wrocławiu dostatek.

Przy ul. Więziennej 1a mieści się Rowerownia, w dni powszednie czynna w godzinach 11.00-20.00, natomiast w soboty i niedziele 10.00-20.00. Wypożyczymy tu zarówno zwykłe, jak i wieloosobowe jednoślady. Do wyboru mamy zatem: zwykły rower – 6 zł/h, 50 zł/dzień, rower 6-osobowy (dla 4 dorosłych oraz 2 dzieci) – 25 zł/h, 100 zł/dzień, rower 4-osobowy (2 dorosłych
i 2 dzieci): 15 zł/h, 70 zł/dzień, a także przyczepka rowerowa – 5 zł/h lub 50 zł/dzień.

Kolejny punkt znajduje się przy Cinamon Hostel (ul. Kazimierza Wielkiego 67). Cennik na weekend (piątek-niedziela) wygląda następująco: cały dzień (10.00-22.00) kosztuje 40 zł, pierwsza godzina – 9 zł, a każda następna po 8 zł. Z kolei w dni powszednie (poniedziałek-piątek) za wypożyczenie roweru na cały dzień zapłacimy 35 zł, za pierwszą godzinę – 8 zł, a za każdą następną po 7 zł. Rowery wypożyczane są na następujących warunkach: 100 zł pobierane w formie depozytu od każdego roweru, kserokopia dokumentu stwierdzającego tożsamość oraz podpisana karta wypożyczenia.

„W Sercu Miasta” to wypożyczalnia mieszcząca się przy ul. Przejście Żelaźnicze 4. Posiada 20 rowerów typu Amsterdam oraz kilka tandemów. Cennik przedstawia się następująco: pierwsza godzina kosztuje 8 zł, każda kolejna to 5zł, jeśli chcemy wypożyczyć rower na dzień (9.00-23.00) zapłacimy 35 zł, natomiast za całą dobę – 40 zł oraz na okres tygodnia – 145 zł. Koszt wypożyczenia tandemu (rower 2-osobowy) to podwójna cena zwykłego roweru.

Dla miłośników jazdy na tandemach działa również DuoTrip przy Wróblewskiego 1 przy Przystani Zwierzynieckiej. Pierwsza godzina wypożyczenia roweru kosztuje tu 12 zł, każda następna – 10, z kolei rower na cały dzień to koszt 60 zł.

Punkt, w którym zarówno wypożyczymy, jak i naprawimy rower znajduje się także na Grabiszyńskiej 50. Tu za każdy wypożyczony rower pobierana jest kaucja zwrotna w wysokości 200 zł. Tyle również kosztuje wypożyczenie roweru na cały tydzień. Pozostałe szczegóły oferty przedstawiają się następująco: 1h-10 zł, 2h-15 zł, 4h-25 zł, dzień (10.00-18.00-35 zł, dwie dobry (opcja weekendowa) – 50 zł.

Kto natomiast najbliżej ma do Leśnej 27 powinien zajrzeć do wypożyczalni Przy Smoczej Studni. Czynna jest w godzinach 12.00-21.00 w dni powszednie oraz 9.00-21.00 w soboty, niedziele i święta. Koszt za wypożyczenie roweru na godzinę waha się od 3 do 6 zł w zależności od czasu, na jaki wypożyczamy.

2.    Bilard

Największą chyba liczbą zwolenników w tej kategorii cieszy się salon bilardowy Sezam (ul. Kuźnicza 10, I piętro), czynny codziennie od 10.00 do ostatniego klienta. Szczegółowy cennik dostępny jest na stronie internetowej salonu (www.sezambilard.pl) w zakładce „oferta”.

Kolejny punkt na bilardowej mapie Wrocławia to Bandaclub (www.bandaclub.pl) przy ul. Powstańców Śląskich (II piętro galerii handlowej Sky Tower). Klub może poszczycić się największą salą bilardową w Polsce. Czynny jest w godzinach 9.00-3.00 (od poniedziałku do czwartku, 9.00-4.00 (piątki i soboty) oraz 10.00-3.00 (w niedziele). Po 21.00 do klubu można dostać się wejściem od ulic Powstańców Śląskich i Wielkiej.

Fuga Mundi Billiards Club&Pub to z kolei salon mieszczący się przy Placu Grunwaldzkim 12/14. Od poniedziałku do soboty czynny od 10.00, w niedziele zaś od 12.00 – codziennie do ostatniego klienta. Szczegóły oferty klubu i informacje o aktualnych wydarzeniach oraz promocjach dostępne są na stronie fugamundiclub.pl oraz na profilu FB.

3.    Badminton, tenis, fitness i squash

Na poszukiwaczy stricte sportowych wrażeń czeka City Sports przy Zakrzowskiej 21 – czynny codziennie 7.00-23.00. Obiekt posiada 10 kortów do badmintona, a także sale do squasha i fitnessu. Dla chętnych organizowane są również zajęcia w ramach szkółki badmintonowej. Szczegóły na www.citysports.com.pl.

Centrum Sportowe Hasta la Vista to obiekt przy Góralskiej 5. Centrum czynne jest w dni powszednie w godzinach 7.00-24.00 oraz w weekendy 8.00-23.00. Poza badmintonem zagramy tu również w squash lub tenis ziemny, a także zapiszemy się na fitness. Dodatkowych informacji należy szukać pod adresem www.hastalavista.pl.

Natomiast przy ul. Kozanowskiej 69 mieści się Centrum Sportu i Rekreacji Sportwerk dysponujące nie tylko kortami do tenisa, squasha czy badmintona, lecz także siłownią, sauną, salą fitness, kompleksem odnowy biologicznej, zajęciami typu aerobik, indoor cycling oraz zajęciami tanecznymi. Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-24.00 oraz w weekendy 8.00-22.00. Szczegóły oferty na www.sportwerk.wroc.pl.

Na koniec również coś dla miłośników szermierki, w ramach której zajęcia odbywają się w klubie MatchPoint (www.matchpoint.com.pl) w pobliżu Wrocławia (Ślęża, ul. Szyszkowa 6 – dojazd od ul. Ołtaszyńskiej lub od Bielan Wrocławskich). Klub w ofercie posiada również korty do tenisa, squasha oraz badmintona, siłownię oraz zajęcia fitness.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup