Pilnie potrzebna krew grupy 0 Rh+

centrum krwiodawstwaWakacje się skończyły a Centrum Krwiodawstwa we Wrocławia nadal walczy o każdy litr krwi.

Pomimo udanych akcji wakacyjnych, wrzesień po raz kolejny jest bardzo trudnym okresem dla RCKiK we Wrocławiu. Korytarze Centrum Krwiodawstwa są puste, spadła mocno frekwencja na akcjach wyjazdowych.

RCKiK na swojej stronie internetowej oraz na portalach społecznościowych apeluje o zgłaszanie się do oddawania krwi.

W tej chwili najbardziej potrzebna jest krew grupy 0 Rh+. Zapraszamy również dawców grup Rh ujemnych.

Krew można oddawać codziennie w RCKiK przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9 oraz w naszych terenowych Oddziałach i na akcjach wyjazdowych.

Jutro ostatnia akcja w ZOO. Rejestracja dawców w godzinach 11.00 – 16.00 Autobus do poboru krwi będzie dostępny przy kasach. Każdy, kto odda krew będzie mógł zakupić bilet normalny do zoo w cenie ulgowego.

Szczególne ciepło zapraszamy rodziny z dziećmi, ponieważ obok autobusu RCKiK stanie objazdowe miasteczko edukacyjne programu „Bezpieczniki TAURONA”. W miasteczku na dzieci czekać będą doświadczenia i eksperymenty elektryczne prowadzone przez studentów, a także rower prądotwórczy i malowanie buziek. Do wspólnej nauki i zabawy zapraszać będą dwa sympatyczne Tauronki.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą podzielić się cennym darem życia, a także w ciekawy i przystępny sposób zainteresować dzieci.

Fundacja Votum przygotowała miłe niespodzianki dla każdego kto odda krew.

Krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia.  Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty oraz po spożyciu lekkostrawnego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem.

Bieżące stany krwi można śledzić na stronie www.rckik.wroclaw.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup