Warsztaty aktorskie na Festiwalu Aktorstwa Filmowego

warsztaty aktorskieKilkadziesiąt osób uczestniczyło w przesłuchaniach będących kartą wstępu na warsztaty aktorskie Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa. Warsztaty rozpoczną się 8 listopada wraz z trzecią edycją festiwalu i potrwają sześć dni. Zajęcia dla młodych adepetów sztuki aktorskiej poprowadzą Eliztebth Sloboda pedagog, absolwentka prestiżowej amerykańskiej szkoły Actors Studio, Bogusław Linda oraz aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

W tegorocznych warsztatach udział wezmą 24 osoby w wieku od 16 do 25 lat. Uczestnicy zostali wyłonieni podczas sobotnich  przesłuchań w Dolnośląskim Centrum Filmowym przez komisję, w skład której wchodzili Edwin Petrykat, wrocławski aktor teatralny i filmowy, Zbigniew Szymczyk, dyr. Wrocławskiego Teatru Pantomimy oraz Stanisław Dzierniejko, dyr. naczelny FAF.

Warsztaty aktorskie FAF odbędą się po raz trzeci. Podczas zajęć młodzi ludzie dowiedzą się na czym polega praca aktora nad rolą, co to jest prawda emocjonalna, zapoznają się z techniką jaką stosuje w filmie i na scenie aktor amerykański. Zajęcia  obejmą  m.in.: ćwiczenia relaksujące w pracy z kamerą, świadomość ciała i jego funkcji, gry i zabawy aktorskie, pracę nad monologami.  Aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy będą uczyli m.in. ruchu na scenie i przed kamerą, ćwiczeń poprawiających koordynację ruchową i świadomość ciała czy rozwijania umiejętności formalizowania emocji -rozbudowywania ich i przetwarzania. Najlepszy uczestnik warsztatów zostanie nagrodzony podczas gali zamykającej festiwal. Ma też szansę na zagranie w jednym z polskich seriali telewizyjnych.

3. Festiwal Aktorstwa Filmowego po raz kolejny będzie znakomitą okazją do spotkania z największymi artystami polskiego kina oraz obejrzenia wielu znakomitych obrazów. W tym roku do Wrocławia przyjadą Beata Tyszkiewicz i Marek Kondrat, którzy nagrodzeni zostaną Platynowymi Szczeniakami za wybitne osiągnięcia w aktorstwie filowym. Z publicznością spotkają sie także inne gwiazdy: Tomasz Kot, Marcin Dorociński, Robert Więckiewicz, Agata Kulesza, Artur Żmijewski, Ewa Wiśniewska,  Jan i Łukasz Nowiccy, Dawid Ogrodnik, Janusz Chabior, Joanna Brodzik, Paweł Wilczak i Olga Bołądź. W tegorocznym jury, które wyłoni lauratów Złotych Szczeniaków za najlepsze role kobiece i męskie, pierwszo- i drugoplanowe zasiądą: Katarzyna Figura, Dorota Kamińska, Sonia Bohosiewicz i Jan Nowicki.

Wszystkie projekcje filmowe będą się odbywały w Dolnośląskim Centrum Filmowym.  Towarzyszyły im będą prelekcje znawców kina. Bilety na wszystkie wydarzenia( seanse filmowe, spotkania z gwiazdami i gale) będą bezpłatne  i zostaną udostepnione w kasach DCF na dwa tygodnie przed rozpoczęciem festiwalu.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup