Fałszerze pieprzu

fałszerze pieprzuPrzejmująca prezentacja splątanych losów tradycji polskiej i żydowskiej w XX wieku. Nacechowana silnymi emocjami książka Moniki Sznajderman opatrzona jest fotografiami z domowych archiwów autorki, przez co nie jest jedynie poruszającą opowieścią, ale intymną historią o korzeniach i losach przodków. Autorka „Fałszerzy pieprzu. Historia rodzinna” (Wydawnictwo Czarne) spotka się z czytelnikami 8 czerwca w salonie Empik Renoma we Wrocławiu.

Monika Sznajderman bez wątpienia zadała sobie wiele trudu, aby stworzyć poruszającą historię rodziny - choć wbrew tytułowi nie jest to książka historyczna. To książka o pamięci. Autorka bardzo czule wspomina rodzinę swego ojca, której śladów szukała w przedwojennych drukach i archiwach gdzieś pomiędzy Miedzeszynem, warszawskim gettem, Radomiem, Złoczowem, Oświęcimiem i Australią. Z tą samą dokładnością sentymentalnie przegląda informacje o przodkach matki, których wspomnienia z życia wielu pokoleń towarzyszyły autorce od dzieciństwa. Książka Moniki Sznajderman to unikalny portret rodziny polsko-żydowskiej, który uświadomi czytelnikom przemijalność życia oraz ogromną wartość jaką jest pamięć.

Spotkanie z pisarką odbędzie się w ramach cyklu „Wyborcza na żywo”.

Monika Sznajderman – polska antropolog kultury, zajmująca się antropologią współczesności i formami współczesnej wyobraźni religijnej.

8 czerwca, godz. 18:00
Empik Renoma, Wrocław
ul. Świdnicka 40

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież