Papiernik – czyli skąd się biorą opowieści

wystawa komiksyObrazy, malunki, plansze komiksowe, screeny z gry komputerowej, a nawet trójwymiarowe modele będzie można obejrzeć podczas najnowszej wystawy przygotowanej przez zamkową Galerię Komiksu i Ilustracji TYMCZASEM.

Tym razem swoją twórczość zaprezentuje krakowski artysta - Roch Urbaniak - przede wszystkim malarz oraz twórca krótkich form komiksowych, a ostatnio również autor grafiki do gry komputerowej. Pomimo tego, że tytuł wystawy "Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści" jest jednocześnie tytułem komiksu, za który artysta otrzymał Grand Prix na 25 Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, w zamkowej galerii zobaczymy pełny przekrój twórczości artysty. Wernisaż odbędzie się w piątek 22 września o godz. 19:00, natomiast wystawa potrwa do 15 października. Wstęp wolny.

Roch Urbaniak - rocznik 1986. Krakus chodzący na pole, a nie na dwór, absolwent wydziału malarstwa na tamtejszej ASP. Dziecko popkultury, wychowany na Gwiezdnych Wojnach, Conanie, Thorgalu, komiksach wydawanych przez TM-Semic i grach komputerowych.

Kiedy nie maluje, nie rozmawia o komiksach, przewadze Star Wars nad Star Trekiem ani nie nadrabia (często wbrew chęci i zdrowemu rozsądkowi, ale z poczucia obowiązku) najnowszych kinowych popkulturowych produkcji klasy A-,B i C, stara się jeździć po świecie, zwłaszcza po Azji. Zawodowo malarz pracujący z galeriami w Polsce i na Tajwanie, laureat stypendium Fundacji Pieńkowskiego, autor krótkich form komiksowych, w tym komiksu "Papiernik - skąd się biorą opowieści", nagrodzonego Grand Prix na 25 Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Obecnie udziela się przy tworzeniu gry komputerowej, do której grafikę stanowią jego obrazy.

Roch Urbaniak "Papiernik - czyli skąd się biorą opowieści"
Galeria Komiksu i ilustracji TYMCZASEM w Centrum Kultury "Zamek" pl. Świętojański 1, Wrocław
Wernisaż 22 września (piątek), godzina 19:00
Wystawa czynna od 23.09.2017 do 15.10.2017, wstęp wolny

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież