Wstrząsająca historia życia Putina od narodzin aż po szczyt władzy

książka putinŚwiat z coraz większym niepokojem spogląda na działania Rosji, a szczególnie na jej przywódcę – Władimira Putina. To postać skrywająca wiele tajemnic, a za próbę ich ujawnienia można spędzić resztę życia w obozie karnym, a nawet stracić życie. Ryzyko podejmuje Krystyna Kurczab-Redlich w swojej sensacyjnej książce „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” (W.A.B.). Nieznanymi faktami z życia prezydenta Rosji podzieli się na spotkaniu autorskim w salonie Empik w Renomie już 22 lutego.

„Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” to historia życia Władimira Putina, którą czyta się jak kryminał. Skąd wziął się w KGB i czy rzeczywiście wygrywa wybory? Jak naprawdę rozpoczął wojnę w Czeczenii i na Ukrainie? Jakim jest ojcem i czy bywa samotny? Autorka opisuje w książce splot wydarzeń, które doprowadziły do objęcia i utrzymania władzy przez Putina. Kreśli przy tym wnikliwy portret psychologiczny rosyjskiego przywódcy. Dynamiczna narracja, bogate źródła oraz liczne zdjęcia rzucają nowe światło na Władimira Putina.

Krystyna Kurczab-Redlich – polska dziennikarka i autorka reportaży. Wieloletnia korespondentka w Rosji w latach 1990–2004. Jest autorką filmów dokumentalnych o wojnie w Czeczenii. Laureatka m.in nagrody Amnesty International, nagrody im. ks. Józefa Tischnera. W 2005 roku zgłoszona do pokojowej Nagrody Nobla. Przylgnęło do niej określenie „polska Anna Politkowska”.

22 lutego, godz. 18:00
Empik Renoma
Wrocław, ul. Świdnicka 40

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież