Historia Maybelline

altSaga rodu założycieli Maybelline już w polskich księgarniach. Wciągająca powieść biograficzna, napisana przez dziedziczkę imperium, prezentuje kulisy budowania marki, która odniosła imponujący sukces na międzynarodowym rynku. „Maybelline” to prawdziwa historia o determinacji w spełnianiu marzeń, burzliwych romansach i rodzinnych konfliktach ze skandalami i największymi gwiazdami Hollywood w tle.

Mabel

Kiedy Mabel Williams przygotowuje lukier, ogień przypala jej rzęsy i brwi. Przyglądając się z przerażeniem strzępkom włosów, młoda dziewczyna postanawia sięgnąć po “sekret z haremu”. Specjalnie przygotowaną miksturą odmalowuje brakującą oprawę oczu na wzór kobiet orientu, ale także podziwianych aktorek. Niezwykłą odmianą na twarzy Mabel zachwyca się jej brat Tom. Dzięki zabiegowi odkrywa, że magicznym kluczem do osiągnięcia hollywoodzkiego piękna jest właśnie głębia podkreślonego oka. To wydarzenie rozpoczyna jego prawdziwie amerykańską przygodę od pucybuta do milionera, wytrwałego i zdolnego biznesmena oraz twórcy jednego z najbardziej spektakularnych sukcesów finansowych w historii.

Historia Maybelline to opowieść o rodzinie uwikłanej w kłamstwa, sekrety i romanse. Osią powieści jest relacja braci - zagubionego, niepewnego siebie Prestona oraz zdolnego i wytrwałego Toma. Na ich drodze pojawia się kobieta, Evelyn Williams, która zostaje żoną Prestona. Darzy jednak namiętnym uczuciem obu mężczyzn, a jeszcze bardziej kocha ich majątek i status.


Autorkami książki są Sherrie Williams, wnuczka Evelyn i Prestona, oraz Bettie Youngs. Powieść jest oparta na materiałach zbieranych przez Sharrie Williams przez trzydzieści lat – fotografiach, wspomnieniach oraz odkrywanych przez nią tajemnicach rodziny.

Wydawnictwo: MUZA SA

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama