50 FESTIVAL JAZZ NAD ODRĄ

altFestiwal JAZZ NAD ODRĄ to jeden z najstarszych polskich festiwali jazzowych. Narodził się w 1964 roku w kultowym klubie studenckim Pałacyk. Od chwili powstania odgrywał znaczącą rolę na polskiej scenie muzycznej. W tym roku odbędzie się w dniach 4 - 13 kwietnia.

Gwiazdy na Festiwalu

Tegoroczna edycja z okazji pięćdziesiątych urodzin będzie wyjątkowa. Program zapowiada się bardzo interesująco: koncerty, projekcje filmowe z muzyką na żywo, jam sessions, wystawy, parada nowoorleańska, a także nowość - projekt dla dzieci. Wśród gwiazd znajdą się m.in. Gregory Porter, Peter Cincotti, Kenny Garrett oraz SBB w oryginalnym składzie. Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem jubileuszu będzie Gala 50. lecia - wielki koncert w Hali Stulecia. Na dwóch (!) scenach podczas 5 godzinnego koncertu zaprezentują się nasi czołowi muzycy. Solistom (m.in. Tomasz Stańko, Leszek Możdżer, Stanisław Soyka) towarzyszyć będzie Big Festival Band Zbigniewa Czwojdy.

Konkursy

Jak zwykle podczas festiwalu odbędzie się najbardziej prestiżowy i najstarszy w Polsce konkurs na INDYWIDUALNOŚĆ JAZZOWĄ roku 2014, a festiwalowy plakat zostanie wybrany w drodze konkursu wśród studentów wrocławskiej ASP. Przed rozpoczęciem festiwalu w marcu ukaże się obszerna bogato ilustrowana monografia 50 lat JAZU NAD ODRĄ autorstwa jedynego świadka wszystkich edycji Wojciecha Siwka.

Od 2004 roku mocodawcą Jazzu nad Odrą jest miasto Wrocław. Od tego też czasu współorganizatorami Festiwalu Jazz nad Odrą są: Fundacja Jazz nad Odrą oraz Biuro Festiwalowe Impart 2016.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama