Walentynkowe premiery w Multikinie

altJuż 14 lutego w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo nietypową polską komedię romantyczną pt. „Facet (nie)potrzebny od zaraz”, melodramat „Zimowa opowieść” z Colinem Farrellem, komediodramat „Ona” z Joaquinem Phoenixem oraz „Miłość bez końca” z Alexem Pettyferem.

Facet (nie)potrzebny od zaraz

Pierwsza walentynkowa propozycja, to „Facet (nie)potrzebny od zaraz” - film, który zrywa z formułą typowo polskiej komedii romantycznej. Zosia (Katarzyna Maciąg) rozstaje się z chłopakiem (Łukasz Garlicki) po tym, jak nakrywa go w swoim mieszkaniu z inną dziewczyną. Zdradzona, staje przed koniecznością ułożenia sobie życia na nowo. Dodatkowo sytuację świeżo upieczonej singielki komplikuje stary zakład, zgodnie z którym Zosia, uważana za typową kandydatkę na „starą pannę”, nie może przyjść samotnie na ślub Anny (Anna Czartoryska) – koleżanki z lat szkolnych. Za namową przyjaciółki – Patrycji (Joanna Kulig), postanawia odszukać facetów, którzy byli kiedyś ważni w jej życiu i sprawdzić, czy gdzieś po drodze nie przegapiła wielkiej miłości i czy któryś z „byłych” nie jest tym jedynym. Czy szczęśliwą „siódemką" okaże się uwielbiany przez studentki wykładowca Ksawery (Paweł Małaszyński), popularny aktor Tomek (Bartosz Porczyk), wzięty kompozytor Michał (Maciej Stuhr), zbuntowany romantyk Łysy (Marcel Sabat), właściciel modnego klubu Janek (Czesław Mozil) lub poznany na ostrym dyżurze przystojny lekarz (Michał Żebrowski)?

Zimowa opowieść

„Zimowa opowieść” Akivy Goldsmana (nagrodzonego Oscarem scenarzysty „Pięknego umysłu”) to historia, która dzieje się w mitycznym Nowym Jorku na przestrzeni ponad stu lat. To opowieść o cudach, przeplatających się losach i odwiecznej walce dobra ze złem. Pewnej zimowej nocy złodziej Peter Lake (Colin Farrell) włamuje się do ekskluzywnej rezydencji. Okazuje się jednak, że dom wcale nie jest pusty. Bohater poznaje piękną Beverly Penn (Jessica Brown Findlay) i zakochuje się w niej. Kobieta cierpi jednak na ciężką chorobę i wkrótce umiera. Kiedy Peter dowiaduje się, że ma dar reinkarnacji, postanawia go wykorzystać, by uratować swą ukochaną…

Ona

Od najbliższego piątku na widzów będzie czekała również rozgrywająca się w Los Angeles w niedalekiej przyszłości historia przedstawiona w filmie „Ona” Spike’a Jonze’a („Adaptacja”) śledzi losy Theodora (Joaquin Phoenix), uduchowionego i dość skomplikowanego faceta, który zarabia na życie pisząc innym przejmujące, osobiste listy. Uwagę poszukującego nowego celu w życiu, rozbitego po długim związku Theodora zwraca pewnego dnia zaawansowany system operacyjny, obiecujący intuicyjną i wyjątkową obsługę. System rządzi się swoimi prawami – aktywując go Theodor poznaje „Samanthę”, pogodnie brzmiący kobiecy głos (Scarlett Johansson), który, jak można przypuszczać, należy do wrażliwej, spostrzegawczej i zabawnej osoby. Z czasem potrzeby i pragnienia Samanthy wydają się narastać, podobnie rzecz ma się z Theodorem. Ta przedziwna przyjaźń wkrótce przeradza się we wzajemne zauroczenie i miłość. Film zdobył pięć nominacji do Oscara, m.in. w kategorii najlepszy film i scenariusz oryginalny.

Miłość bez końca

Ostatnia propozycja, to „Miłość bez końca” Shany Feste, twórczyni melodramatu „Najlepszy” z Piercem Brosnanem i Susan Sarandon, opowiada o romansie między nastolatkami. Z początku zauroczenie wydaje się być niewinne. Z czasem staje się jednak coraz bardziej mroczne i obsesyjne. Film jest remakiem „Niekończącej się miłości" Franco Zeffirelliego z 1981 roku. W rolach głównych wystąpili Alex Pettyfer („Jestem numerem cztery”) i Gabriella Wilde („Carrie”), na ekranie zobaczymy także m.in.: Roberta Patricka, Bruce’a Greenwooda, Joely Richardson, Rhysa Wakefielda, Dayo Okeniyi i Emmę Rigby.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama