50 Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich zakończony

wyścig grody piastowskiePaweł Bernas (ActiveJet Team) wygrał 50. wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich, drugi był Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice), na podium stanął także Czech Jiri Polnicky (Whirpool Author). Najlepszą drużyną jubileuszowego wyścigu została ekipa CCC Sprandi Polkowice. W imprezie wystartowało ponad stu kolarzy z czternastu ekip z Polski, Czech i Niemiec.

Wyścig „Szlakiem Grodów Piastowskich” to jedna z najważniejszych imprez sportowych w kraju. Zorganizowany po raz pierwszy w 1966, dla uczczenia Tysiąclecia Państwa Polskiego, przez kolejne edycje zdobywał coraz wyższą rangę, zainteresowanie uczestników i kibiców. Ścigali się w nim wybitni polscy kolarze: Ryszard Szurkowski, Stanisław Szozda, Tadeusz Mytnik, Piotr Wadecki.

Obecnie, dzięki znalezieniu się wyścigu w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej, w Grodach Piastowskich startują, obok polskich grup zawodowych, ekipy zagraniczne m. in. ze Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Holandii, Niemiec, Węgier, Słowenii, Ukrainy, Rosji, Czech, Słowacji, Estonii.

50. edycja wyścigu, zorganizowana została w nowej formule, z czterema etapami w Świdnicy, Polkowicach, Dzierżoniowie i Legnicy, z których każdy został rozegrany na rundach ze startem i metą w tym samym miejscu, i aż sześcioma premiami górskimi. Także amatorzy mogli sprawdzić swoje umiejętności i kondycję ścigając się podczas „Piastowskich Klasyków”.

- Po raz pierwszy miałam okazję kibicować kolarzom, oglądałam etap w Polkowicach. Emocje były ogromne i to nie tylko wśród sportowców czy ich ekip. Wyścig kolarski to także doskonałe wydarzenie dla kibiców, zwłaszcza widowiskowe kryteria uliczne. Mieszkańcy Polkowic nie zawiedli i wspierali zawodników fantastycznym dopingiem.- powiedziała Ilona Antoniszyn-Klik, wiceminister gospodarki, gość honorowy wyścigu.

Minister Antoniszyn-Klik wręczyła nagrody zwycięzcom drugiego etapu. W Polkowicach wygrał Niemiec Pascal Ackermann (Rad-Net Rose Team). Drugi finiszował Ukrainiec Andriy Kulyk (BDC-Kolss). Podium dopełnił Czech Alois Kankovsky (Whirpool Author).

- Serdecznie gratuluję zwycięzcom. Wiem, że zanim staniecie na podium musicie przejechać tysiące kilometrów, spędzić na treningach tysiące godzin. Wasz sukces to efekt połączenia pasji z ciężką pracą. Gratuluję także organizatorom wyścigu. Przygotowanie zawodów tej klasy. wymaga ogromnych zdolności organizacyjnych, zaangażowania i wysiłku – podkreślała Ilona Antoniszyn-Klik, wiceminister gospodarki.- 50. wyścig „Szlakiem Grodów Piastowskich” otwiera sezon międzynarodowych wyścigów kolarskich w Polsce. Mam nadzieję, że będzie to sezon pełen sukcesów polskich sportowców, a za ich sprawą kibice pokochają kolarstwo, tak, jak ta wspaniała dyscyplina na to zasługuje- dodała Ilona Antoniszyn-Klik.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup