Badanie serc w Wołowie - bez skierowania i bezpłatnie

Kardiobus w WołowieW związku z kampanią 1000 serc KardioBus zatrzyma się na cały dzień:

18 grudnia 2014r. (czwartek) w Wołowie przy ul. Piłsudskiego 34,

aby przyjmować chętnych na bezpłatne badanie EKG. W godz. 9.00 – 17.00 każdy mieszkaniec tego miasta będzie mógł nie tylko sprawdzić jak pracuje jego serce, ale również skorzystać z porad lekarza wykonującego badanie.

Badanie serca - bez skierowania i bez rejestracji

KardioBus w porozumieniu z Urzędem Miasta będzie przyjmował pacjentów bez skierowania i bez wcześniejszej rejestracji. Ta wyjątkowa mobilna przychodnia przemierza całą Polskę, badając serca mieszkańców większych i mniejszych miejscowości. W Wołowie pojawi się po raz pierwszy, a na pokładzie pacjenci spotkają lekarza specjalistę oraz pielęgniarkę, przygotowującą do badania, które trwa zaledwie kilka minut. Jego wyniki zostaną zapisane na karcie pacjenta, dzięki czemu mogą stać się podstawą do dalszej diagnostyki.

Akcja 1000 serc

Inicjatorem kampanii profilaktycznej 1000 serc jest Fundacja Dr.Max. Nasza akcja została zorganizowana na terenie całej Polski i trwa nieprzerwanie od 16 października tego roku – wyjaśnia Paweł Klimczak z Fundacji Dr.Max – Dotychczas przebadaliśmy ponad 900 serc i dążymy do tytułowej liczby 1000 przebadanych pacjentów. Mamy nadzieję, że dzięki naszej inicjatywie mieszkańcy szczególnie małych miejscowości zwrócą uwagę na problem, jakim w dzisiejszych czasach są choroby układu sercowo-naczyniowego. Podczas ostatnich dwóch miesięcy nasz zespół medyczny wykrył kilka przypadków stanów przedzawałowych oraz bradykardii. To oznacza, że takie akcje są potrzebne, bo pacjenci często nie wiedzą, że mają problem z sercem – dodaje.

Kiedy zgłosić się do lekarza?

W Polsce co roku 200 tysięcy osób przechodzi zawał. Jeśli przekroczyliśmy już próg 40. roku życia, borykamy się z dusznościami, kołataniem serca, otyłością, prowadzimy siedzący tryb życia lub jesteśmy uzależnieni od papierosów – powinniśmy niezwłocznie udać się na badania kardiologiczne – wyjaśnia lek. med. Kamil Szyszow, wykonujący badanie podczas kampanii – Serce to wyjątkowo ciężko pracujący organ, stąd istotne jest, aby za każdym razem, kiedy jesteśmy w gabinecie lekarskim lekarza pierwszego kontaktu, poprosić o skierowanie na EKG oraz wykonać pomiar ciśnienia krwi. Tymczasem zapraszamy do naszego KardioBusu! – dodaje.

Więcej informacji na temat kampanii 1000 serc znajduje się na stronie: www.1000serc.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup