Czemu ogrodzenia PCV są uznawane za ekologiczne?

ogrodzeniaOgrodzenia są często konieczne. Stosuje się je już od dziesięcioleci. Każdy właściciel nieruchomości stara się być na bieżąco z obowiązującymi trendami w branży ogrodzeń. Moda ogrodzeniowa określana jest nie tylko przez formę, ale również przez materiały, które wykorzystuje się do budowy ogrodzenia. Od paru lat najmodniejsze są ogrodzenia PCV. Wiąże się to z panującym trendem na ochronę środowiska. Na pewno ogrodzenia PCV są dużo bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego niż inne ogrodzenia.

Z jakiego powodu ogrodzenia PCV są ekologiczne?

Pewnie w pierwszej chwili pomyślisz, że ogrodzenie zrobione z plastiku nie może mieć nic wspólnego z ochroną środowiska. Jednak tak naprawdę ogrodzenia PCV chronią lasy w Polsce. W trakcie ich powstawania nie straci życia żadne drzewo. Nie można zapominać o tym, że aby wyrosło ono na pożądaną wysokość, to potrzeba czasami kilkudziesięciu lat. To więcej niż życie człowieka w niektórych przypadkach.

Ogrodzenia PCV nie gniją

Ogrodzenia PCV nie podlegają procesowi gnicia, bo nie są zrobione z drewna. Z tego też powodu nie butwieją, ani nie są zjadane przez korniki. Nie trzeba ich wymieniać co kilka lat. To sprawia, że kolejne drzewa nie zostaną bezmyślnie wycięte przez ludzi.

Nie wymagają malowania

W przeciwieństwie do płotów z drewna lub z metalu ogrodzenia PCV nie wymagają malowania ani impregnowania szkodliwymi dla środowiska farbami i impregnatami. Produkcja oraz użycie tych farb jest bardzo niekorzystne dla środowiska naturalnego z wielu powodów. W trakcie produkcji farb i lakierów do atmosfery dostają się szkodliwe lotne związki chemiczne. Dużo rodzajów farb oraz impregnatów nie da się rozcieńczyć w wodzie. To sprawia, że do ich produkcji stosowane są szkodliwe dla środowiska naturalnego rozpuszczalniki. Nie pozostają one również obojętne dla organizmu człowieka. Do wyprodukowania wielu farb bardzo często używa się toksycznych substancji, takich jak: ksylen, polichlorowane bifenyle, izobutanol, n-heksen. Zazwyczaj są łatwopalne i bardzo drażniące. Są szkodliwe dla skóry i dróg oddechowych człowieka.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież