Odra River Cup 2015 – regaty, konkursy, koncerty

odra river cupZmagania ósemek wioślarskich z Polski i Europy, pokazy i konkursy przygotowane przez koła naukowe, koncerty, dmuchane zamki, zjeżdżalnie i tor wodny dla najmłodszych, to tylko niektóre atrakcje regat Odra River Cup, które w dniach 30-31 maja odbędą się na Politechnice Wrocławskiej.

Będzie to święto wszystkich miłośników sportów wodnych, bowiem we Wrocławiu pojawi się aż czternaście osad wioślarskich, które będą rywalizować na kilometrowej trasie. Wyścigi ósemek zaplanowano na sobotę – eliminacje rozpoczną się o godz. 12.30, a finały o godz. 15.30.

Tuż po nich nie lada atrakcja czeka także na miłośników siatkówki, bo na starcie wyścigu smoczych łodzi staną siatkarki Impelu Wrocław, które zmierzą się z zawodniczkami Politechniki Wrocławskiej.

Kulminacyjnym punktem pierwszego dnia zawodów będzie pojedynek osad wioślarskich Politechniki i Uniwersytetu. W rozegranych dotychczas 18. wyścigach wioślarze naszej uczelni wygrywali aż szesnaście razy. – Drużyny będą rywalizować na trasie od Ostrowa Tumskiego do przystani przy Wybrzeżu Wyspiańskiego. Sobotnie zmagania zakończy pokaz sztucznych ogni – mówi organizator imprezy Paweł Rańda.

W niedzielę emocji sportowych także nie zabraknie. Tego dnia odbędą się bowiem Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w pływaniu smoczymi łodziami i kajakarstwie, a swoich sił w obu konkurencjach będą mogli spróbować wszyscy chętni. Przypominamy, że w wyścigach smoczych łodzi rywalizują ze sobą drużyny dziesięcioosobowe.

Dwudniowej rywalizacji sportowców towarzyszył będzie rodzinny piknik. Na terenie przystani Politechniki staną namioty, w których odbędą się pokazy i konkursy przygotowane przez studenckie koła naukowe, a na najmłodszych czekają dmuchane zamki, zjeżdżalnie i tor wodny. W niedzielę wszyscy chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnego rejsu tramwajem wodnym.

W programie imprezy są także koncerty. W sobotę na scenie wystąpią Marika i zespół Bethel, a w niedzielę zagrają Kasia Klich i Bajkowa Drużyna.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Program regat wioślarskich Odra River Cup 2015.

Informacje dla mediów umieszczane są na stronie:

http://www.pwr.edu.pl/index.dhtml.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież