Red Bull Wiosłem po Odrze - ruszyły zapisy!

red bull wyścigJuż 1 października we Wrocławiu kajakarze spróbują swoich sił w trzeciej edycji zawodów Red Bull Wiosłem po Odrze. Do wielkiego wyścigu stanie nawet 150 dwuosobowych załóg, które zmierzą się na prawie 13. kilometrowej trasie przebiegającej pod sześcioma wrocławskimi mostami. We wtorek 13 września ruszają zapisy na www.redbull.pl/wioslempoodrze.

To już niemalże tradycja, że kajakowe wyścigi Red Bull Wiosłem po Odrze jesienią goszczą we Wrocławiu. W sobotę, 1 października o godz. 12.00 z Bulwaru Xawerego Dunikowskiego wystartuje nawet 150 dwuosobowych osad, które będą musiały pokonać trasę składającą się z trzech pętli, po ok. 4300 m każda. Przebiega ona pod sześcioma ikonicznymi mostami miasta (Most Pokoju, Most Grunwaldzki, Most Oławski, Kładka na Groblę, Most Tumski, Most Młyński), które pełnią specjalną rolę w wyścigu – po przepłynięciu pierwszej pętli, każdy z mostów będzie eliminował najwolniejsze załogi.

Zapisy na zawody ruszają już 13 września (wtorek). Ubiegłoroczna lista startowa została zapełniona w zaledwie trzy dni, dlatego chętni muszą wykazać się szybkością jeszcze przed wyścigiem!

W zawodach mogą wziąć udział zarówno profesjonaliści jak i amatorzy (jedynym warunkiem jest ukończony 16. rok życia). Aby dołączyć do kajakarskiej przygody należy zarejestrować się poprzez formularz na stronie www.redbull.com/wioslempoodrze i wnieść opłatę startową w wysokości 30 zł. Organizator zapewnia uczestnikom m.in. dwuosobowe kajaki, wiosła, kamizelki asekuracyjne oraz koszulki.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show