Na ferie zimowe z PKP Intercity

ferie 2020 pkpPKP Intercity jest przygotowane na wzmożone podróże w czasie ferii zimowych, które dla uczniów z województw: mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego rozpoczną się 10 lutego 2020 roku. Dzięki uruchamianym każdego dnia średnio około 400 pociągom, z PKP Intercity można odwiedzić największe polskie miasta, popularne górskie miejscowości, a nawet stolice europejskich państw.

Składami PKP Intercity z łatwością można dotrzeć do najpopularniejszych górskich ośrodków turystycznych. Mieszkańcy Warszawy do Zakopanego dojadą pociągami IC Oscypek, IC Morskie Oko, EIC Tatry, TLK Małopolska, TLK Karpaty oraz uruchomionym dodatkowo na ferie TLK Karpaty BIS (kursującym na południe od czwartku do niedzieli w terminach 6-9 lutego 2020, 13-16 lutego 2020, 20-22 lutego 2020, a w odwrotnym kierunku od piątku do poniedziałku w terminach 7-10 lutego 2020, 14-17 lutego 2020, 21-23 lutego 2020). Składami TLK Małopolska oraz TLK Malinowski można dojechać także do Nowego Sącza, Piwnicznej, Wierchomli, Muszyny i Krynicy Zdroju. Z województwa zachodniopomorskiego do Zakopanego dojazd zapewnia ruszający ze Szczecina pociąg TLK Podhalanin. Mieszkańcy Wrocławia dojadą do zimowej stolicy Polski składem TLK Halny.

Warszawianie i wrocławianie do Jeleniej Góry, stolicy Karkonoszy, mogą dojechać pociągami IC Karkonosze i IC Orzeszkowa. W sezonie zimowym mają dodatkowo wydłużoną relację do Szklarskiej Poręby. Drugi skład przejeżdża również przez Opole. Z Warszawy do Jeleniej Góry kursuje także skład Express InterCity Premium (Pendolino). Chcąc dojechać do Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby, mieszkańcy Warszawy i Wrocławia w soboty i niedziele mogą jeszcze skorzystać z pociągu IC Śnieżka. Pociąg ten prowadzi także grupę wagonów do Kudowy Zdrój przez Kłodzko, Polanicę i Duszniki Zdrój. Skład IC Wisła stwarza możliwość sobotniej podróży z Warszawy do Wisły, z kolei od poniedziałku do piątku pociąg IC Daszyński jedzie ze stolicy do Żywca.

Ferie to świetny czas na krótki zagraniczny wypad w atrakcyjnej cenie. PKP Intercity codziennie oferuje połączenia międzynarodowe, m.in. do Czech, Niemiec, Austrii czy na Węgry. Ceny biletów zaczynają się już od kilkunastu euro. Z Warszawy do Pragi możemy pojechać nawet za 19,90 euro, a do Berlina już za 24,90 euro.

Skład TLK Pogórze relacji Przemyśl/Zagórz/Krynica - Kraków - Katowice - Wrocław umożliwia mieszkańcom Wrocławia codzienny dojazd do Krynicy Zdroju, a także podróż w Bieszczady. Ponadto pociąg prowadzi grupę wagonów do Berlina, które we Wrocławiu są przełączane do międzynarodowego pociągu IC Nightjet.

W nowym rozkładzie rozwinęła się oferta połączeń między Polską a Białorusią. Z 1 do 3 par dziennie zwiększyła się liczba pociągów z Warszawy do Brześcia. IC Batory z Pragi i Budapesztu prowadzi grupę wagonów do Moskwy, IC Mickiewicz relacji Warszawa – Brześć – Warszawa zaś jest skomunikowany z pociągiem do Mińska.

Bezpieczne i sprawne podróże

Wyjazdy w okresie ferii zimowych to czas wzmożonego ruchu pasażerskiego. PKP Intercity na bieżąco monitoruje frekwencję w pociągach. Tam gdzie będzie to możliwe, składy zostaną wzmocnione dodatkowymi wagonami, aby zapewnić podróżnym komfortową podróż. Każdy kto planuje wyjazd w tym czasie, może na bieżąco obserwować prognozowaną frekwencję w danym pociągu na stronie www.intercity.pl.

Kompleksowa informacja dla podróżnych

Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych, a także przez Internet. Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy przewoźnika pasażerowie uzyskają na stronie www.intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.).

Ponadto 7, 8, 22 i 23 lutego 2020 r. na dworcach: Warszawa Centralna, Wschodnia i Zachodnia oraz Wrocław Główny i Szczecin Główny do dyspozycji podróżnych będą informatorzy mobilni. Pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.

Jak podróżować taniej

Osoby, które planują podróże z wyprzedzeniem, mogą liczyć na atrakcyjne oferty. Warto skorzystać z oferty „Wcześniej”. Obejmuje ona wszystkie kategorie pociągów i obowiązuje na dowolnie wybranych trasach. W ramach tej promocji bilety ze zniżką 30% można kupić w okresie od 30 do 21 dni przed odjazdem pociągu. Przy zakupie biletu w terminie od 20 do 14 dni przed wyjazdem można otrzymać zniżkę na poziomie 20%. Natomiast zakupiony z wyprzedzeniem w terminie od 13 do 7 dni, bilet będzie tańszy o 10%.

Osoby, które w czasie ferii planują odwiedzić kilka miast w trakcie jednego weekendu, mogą skorzystać z oferty umożliwiającej wielokrotne przejazdy po kraju w ramach jednego blankietu. Bilet weekendowy obowiązuje od godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. Cena Biletu Weekendowego w drugiej klasie wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Z Biletem Weekendowym MAX za 164 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity.

PKP Intercity ma także ofertę dla rodzin. Podróżujący w grupie liczącej od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia, mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Dzięki tej ofercie wszyscy pasażerowie otrzymają 30-procentową zniżkę.

Warto pamiętać, że jednocześnie m.in. studenci czy uczniowie dzięki przysługującym im ulgom ustawowym za przejazd zapłacą jeszcze mniej.

Ferie to okres rodzinnych wypadów, jak również zorganizowanych wyjazdów w większym gronie. PKP Intercity oferuje przejazdy grupowe dla tych, którzy podróżują po Polsce w grupie co najmniej 11-osobowej. Wniosek na taki przejazd składa się przez Internet, a czas jego rozpatrywania wynosi maksymalnie pięć dni roboczych. Komplet informacji dot. grupowych wyjazdów znajduje się pod linkiem: www.intercity.pl/przejazdy-grupowe.html.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show