Dolnośląskie hotele najtańsze od ponad 3 lat

ceny hoteliDüsseldorf, 9 lutego 2015. Jak wynika z trivago Hotel Price Index – sporządzanego co miesiąc zestawienia średnich cen hoteli – noclegi na Dolnym Śląsku nie były tak tanie od początku 2012.

219 zł – tyle średnio zapłacimy w tym miesiącu w województwie dolnośląskim za pokój dwuosobowy typu standard. Ceny w tym regionie nie były tak niskie od stycznia 2012. „W naszym serwisie porównujemy ceny hoteli z ponad 200 różnych stron rezerwacyjnych, ale na Dolnym Śląsku od bardzo długiego czasu nie spadły one do aż tak atrakcyjngo poziomu” - mówi Justyna Śnieżek, Public Relations Manager firmy trivago.pl.

Do tej pory najdrożej było w czerwcu 2012 roku (średnio aż 554 zł), na co bez wątpnienia wpływ miały odbywające się wtedy w Polsce i na Ukrainie Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

Jak kształtują się ceny w lutym?

Wśród dolnośląskich miejscowości w tym miesiącu najmniej zapłacimy w Bolesławcu (177 zł), a najwięcej w Szklarskiej Porębie (400 zł), gdzie ceny w porównaniu do lutego ubiegłego roku skoczyły najmocniej (+23%). Największy spadek cen hotelowych odnotowano w Jeleniej Górze (-8%, 194 zł).

Źródło pierwotne www.trivago.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież