„Fala ‘97” – film krótkometrażowy na 20. Rocznicę Powodzi Tysiąclecia we Wrocławiu. Ruszają zdjęcia

fala powódźW dniach od 27 czerwca do 3 lipca we Wrocławiu odbędą się zdjęcia do filmu krótkometrażowego w reżyserii Tomasza Musiała, którego głównym środkiem przekazu będzie taniec. Bohaterami filmu będą tancerze Wrocławskiego Teatru Tańca oraz mieszkańcy Wrocławia, wolontariusze i statyści. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w produkcji.

Inicjatorem powstania filmu jest Tomasz Musiał - operator filmowy, który stworzył jego scenariusz oraz podjął się jego reżyserii. Choreografię i ruch opracowuje Bożena Klimczak – dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Tańca.

Powódź sprzed 20. lat to wydarzenie, które mocno wpisało się w historię i tożsamość Wrocławia. Wiele osób straciło dorobek całego życia. Powódź okazała się jednak czynnikiem, który połączył Mieszkańców, którzy aktywnie włączyli się w ratowanie Wrocławia przed zniszczeniem. Dzięki ich heroicznej postawie, udało się zminimalizować skutki tej tragedii. Zwyciężyła solidarność, odwaga, poświęcenie, poczucie więzi, wspólnota.

„Fala ‘97” będzie filmem muzyczno-tanecznym z elementami fabularnymi, opartym na prawdziwych wydarzeniach. W filmie głównym bohaterem będzie Fala - tancerka, która będąc personifikacją fali powodziowej, jako ruch i taniec dramatyczny, “zalewać” będzie stopniowo miasto, napotykając na opór Wrocławian. Pozytywnym bohaterem będzie “ożywiona” Powodzianka - symbol walki młodych Wrocławian, studentów (motyw obrony Wyspy Pasieki). Zdjęcia będą odbywać się na Nadbrzeżu Odry, Starym Mieście, Ostrowie Tumskim, Moście Pokoju, Moście Grunwaldzkim. Przewidziane są także ujęcia kręcone w samej Odrze

„Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Wrocławia, aby wzięli udział w nagraniach do filmu. Liczymy na obecność zarówno młodzieży, która w ten sposób mogłaby uhonorować postawę swoich rodziców, jak również wszystkich świadków tych dramatycznych wydarzeń.” – mówi Tomasz Musiał, reżyser „Fali ‘97”.

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy, aby zgłaszały się na Facebooku Wrocławskiego Teatru Tańca.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup