Już w przyszłą sobotę Gitarowy Rekord Świata! Nowi artyści i szczegóły imprezy

gitarowy rekordJuż 19 czerwca we Wrocławiu i w sieci tysiące gitarzystów i gitarzystek zagra wspólnie legendarne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Gitarowy Rekord Świata pomogą ustanowić m.in. Piotr Bukartyk, Łukasz Łyczkowski i Wojciech Pilichowski. Trwa akcja charytatywna Fundacji ZOBACZ MNIE – do wygrania unikatowa gitara z malowidłem Szymona Chwalisza.

Wirtuozi gitary, gwiazdy rocka i przeboje wszech czasów

Do grona artystów, którzy zagrają na Gitarowym Rekordzie Świata, dołączają wybitni polscy muzycy – na wrocławskiej scenie usłyszymy charyzmatycznego wokalistę Łukasza Łyczkowskiego z zespołu 5 RANO. Wraz z Janem Borysewiczem wykona utwór Lady Pank pt. „Zawsze tam, gdzie ty” oraz „Purple Haze” Hendrixa. Z kolei z Grzegorzem Skawińskim zaśpiewa „Thanks Jimi”. Gitarę Skawińskiego usłyszymy również m.in. w „Foxy Lady” w wykonaniu Patrycji Markowskiej, która dołączy online. We Wrocławiu wystąpi Piotr Bukartyk – znakomity autor i kompozytor piosenek zaśpiewa utwór „Kiedy byłem małym chłopcem” formacji Breakout. Na scenie będzie mu towarzyszyć znany z zespołu Dżem, Jerzy Styczyński, który tego samego dnia, wraz z Wojciechem Pilichowskim, zagra m.in. „Voodoo Child”. Wśród artystów, którzy pomogą pobić Gitarowy Rekord Świata jest także wrocławska wokalistka Natalia Lubranoi rosyjski wirtuoz gitary Roman Miroshnichenko, który dołączy online. Prócz nich zagrają m.in. Adam Palma i Krzesimir Dębski, KennyCarr – gitarzysta Raya Charlesa, Gary Moore Tribute Band oraz Grzegorz Markowski, który wykona online kultowy utwór zespołu Perfect pt. „Nie płacz Ewka”.

Pomóż dzieciom i wygraj unikatową gitarę

Już po raz drugi w ramach Gitarowego Rekordu Świata trwa akcja charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE. Aby pomóc dzieciakom i wziąć udział w losowaniu unikatowej gitary z malowidłem Szymona Chwalisza, wystarczy wykonać przelew w wysokości 25 zł poprzez formularz: http://bityl.pl/qjtI4 . Losowanie zwycięzcy odbędzie się 23 czerwca.

Rekord na Pergoli i w sieci. Jak dołączyć?

Gitarowe święto rozpocznie się we Wrocławiu (Pergola, ul. Wystawowa 1 przy Hali Stulecia) 19 czerwca o godz. 12:00 i odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Aby zagrać we Wrocławiu w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata należy się wcześniej zarejestrować: https://zgloszenia24.pl/f/zgloszenie-na-gitarowy-rekord-swiata-2021. Gitarzyści i gitarzystki, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu, mogą dołączać do imprezy online. Lista gitarzystów grających online zostanie otwarta 19 czerwca, w dniu bicia Gitarowego Rekordu Świata 2021 – link do zapisów dostępny będzie na stronie: www.heyjoe.pl. Zorganizowane grupy, które planują grać online mogą zgłaszać swoje drużyny, pisząc na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Transmisja w sieci wystartuje o godz. 10:00 – wtedy też ruszy studio festiwalowe. Bicie Gitarowego Rekordu Świata, jak co roku, odbędzie się o godz. 16:00, ale dołączać warto już od południa, kiedy rozpocznie się występ Blues-Rock Guitar Workshop na czele z Leszkiem Cichońskim. Pomysłodawca Rekordu świętuje w tym roku 30-lecie swojej działalności edukacyjnej – podczas imprezy odbędzie się zlot uczniów i studentów Cichońskiego. Od podręcznika Leszka swoją przygodę z gitarą w latach 90. zaczynali m.in. świetny gitarzysta Krzysztof Kawałko, Maciej Czemplik, jak i wirtuoz gitary Roman Miroshnichenko – wszyscy zagrają podczas imprezy.

Przygotuj się do grania z Borysewiczem i Cichońskim

Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Świata 2021, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe" Jimiego Hendrixa. Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar, a także inne instrumenty strunowe. Instruktaże do nauki utworów, które gitarowa orkiestra zagra 19 czerwca, dostępne są na stronie: www.leszekcichonski.pl/rozgrzewka oraz www.heyjoe.pl. Już teraz można ćwiczyć z Janem Borysewiczem przebój Lady Pank „Zawsze tam, gdzie ty", a z Leszkiem Cichońskim i Jackiem Krzaklewskim utwór grupy Perfect pt. „Nie płacz Ewka”. Jak co roku na uczestników imprezy czekają konkursy na gitarę z byle czego i najlepsze przebranie oraz inne atrakcje.

Program oraz szczegóły dotyczące przebiegu i organizacji Gitarowego Rekordu Świata pojawiać się będą na bieżąco na profilu Fb @GitarowyRekord i oficjalnej stronie Rekordu: www.heyjoe.pl .

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup