Akcja Listy dla Ziemi

listy dla ziemiJuż we wtorek, 29 kwietnia 2014r. rozpoczyna się akcja "Listy dla Ziemi" dla Dolnego Śląska organizowana przez Fundację Ekologiczną Arka. Impreza startuje o godzinie 11.00 na placu u zbiegu ul. Szewskiej i ul. Wita Stwosza, obok Katedry św. Marii Magdaleny.

Idea akcji

W ramach akcji ponad 300 tysięcy młodych ludzi napisze ekologiczne listy do dorosłych - listy mają dotyczyć prawidłowego gospodarowania odpadami i innych działań proekologicznych.

Pisanie listów zostało poprzedzone lekcjami tematycznymi w szkołach.

Listy mają być pisane na specjalnym papierze listowym, wydrukowanym na makulaturze. Po napisaniu listów dzieci przekażą je dorosłym i wspólnie z nimi wykonają proste ekologiczne działania, a ich opisy prześlą do fundacji.


Program akcji

W ramach imprezy przewidziano m.in. happening "Ziemia w naszych rękach", pisanie "listów dla Ziemi" w przestrzeni publicznej, układanie ekologicznych puzzli, a także gry i warsztaty z udziałem ok 120 uczniów wrocławskich szkół podstawowych.

W całym kraju akcji towarzyszyć będą konkursy, pochody, happeningi, wystawy najciekawszych listów, niektóre z nich zostaną wysłane do publikacji w gazetach, będą czytane w radiu i telewizji.

 

Udział w akcji zgłosił do tej pory ponad 300 samorządów oraz 4000 szkół i przedszkoli.

Po raz pierwszy akcja organizowana była w 2013r. i była ważnym wydarzeniem ekologicznym w kraju. W planach jest organizowanie jej corocznie.

 

Więcej informacji można znaleźć na portalu www.listydlaziemi.pl

Akcja „Listy dla Ziemi” organizowana jest pod patronatem Ministra Środowiska.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup