Akcja Listy dla Ziemi

listy dla ziemiJuż we wtorek, 29 kwietnia 2014r. rozpoczyna się akcja "Listy dla Ziemi" dla Dolnego Śląska organizowana przez Fundację Ekologiczną Arka. Impreza startuje o godzinie 11.00 na placu u zbiegu ul. Szewskiej i ul. Wita Stwosza, obok Katedry św. Marii Magdaleny.

Idea akcji

W ramach akcji ponad 300 tysięcy młodych ludzi napisze ekologiczne listy do dorosłych - listy mają dotyczyć prawidłowego gospodarowania odpadami i innych działań proekologicznych.

Pisanie listów zostało poprzedzone lekcjami tematycznymi w szkołach.

Listy mają być pisane na specjalnym papierze listowym, wydrukowanym na makulaturze. Po napisaniu listów dzieci przekażą je dorosłym i wspólnie z nimi wykonają proste ekologiczne działania, a ich opisy prześlą do fundacji.


Program akcji

W ramach imprezy przewidziano m.in. happening "Ziemia w naszych rękach", pisanie "listów dla Ziemi" w przestrzeni publicznej, układanie ekologicznych puzzli, a także gry i warsztaty z udziałem ok 120 uczniów wrocławskich szkół podstawowych.

W całym kraju akcji towarzyszyć będą konkursy, pochody, happeningi, wystawy najciekawszych listów, niektóre z nich zostaną wysłane do publikacji w gazetach, będą czytane w radiu i telewizji.

 

Udział w akcji zgłosił do tej pory ponad 300 samorządów oraz 4000 szkół i przedszkoli.

Po raz pierwszy akcja organizowana była w 2013r. i była ważnym wydarzeniem ekologicznym w kraju. W planach jest organizowanie jej corocznie.

 

Więcej informacji można znaleźć na portalu www.listydlaziemi.pl

Akcja „Listy dla Ziemi” organizowana jest pod patronatem Ministra Środowiska.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup